0,00 HUF

Nincsenek termékek a kosárban.

2024. április 19.

Hosszú hallgatás után…

Szaklapunk, a Méhészet 2007. évi decemberi számának 4-5. oldalán jelent meg „Huminsavak a méhészetben” címû írásom. Több mint nyolc év elteltével úgy érzem, újra megoszthatom véleményemet, tapasztalatomat és javaslataimat az arra igényt tartó méhésztársakkal.

 
Elõadásokon elhangzott, cikkekben is jelentõs hangsúlyt kapott a túlzott méhsûrûség és a szûkös méhlegelõ. Ezek természetes következményei a táplálékhiány következtében legyengült méhcsaládok, melyeknek a betegségekkel szembeni ellenálló képességük is csekély. 
 
 
Térképezzük fel
 
Véleményem szerint a saját méhészetének életterét mindenkinek, szó szerint fel kell térképeznie. Én ezt megtettem. Olyan térképet készítettem, amelyen pontosan bejelöltem a méhészeti telephelyünket. Ettõl a középponttól számítva 1-2-3-4 és 5 kilométer sugarú köröket rajzoltam. Megjelöltem a térképen minden méhészetet a tõlünk mért távolság és a méhcsaládszám feltüntetésével. Az 5 kilométeren belüli méhészetek középpontjától ugyancsak meghúztam a 3 kilométer sugarú köröket. Méhegészségügyi szempontból ez a nyilvántartás nagyon fontos, beleértve az atkaproblémát is. Felmértem természetesen a méhlegelõ összetételét és adottságait is. A következtetés elszomorító. (…)
Forrás: